ceturtdiena, 2018. gada 25. janvāris

Aizvadīts Bērnu žūrijas noslēguma pasākums

Fotogrāfijas no pasākuma apskatāmas ŠEIT.

Noslēdzies lasīšanas maratons “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017”, un 25.janvārī Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notika pasākums, kura ietvaros tika sumināti žūrijas dalībnieki par paveikto nozīmīgo darbu un ieguldījumu lasīšanas veicināšanas programmā. Ikviens dalībnieks paveicis vērtīgu darbu – izlasījis “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekcijas grāmatas un novērtējis tās, izsakot savu viedokli.
Šī bija jau 16.reize, kad Smiltenes Bērnu bibliotēka piedalījās Bērnu žūrijas programmā. Dalībnieku skaits bija lielāks nekā pērn – kopumā piedalījās 30 eksperti: 8 bērni 5+ grupā, 5 bērni 9+ grupā, 7 jaunieši 11+ grupā, 2 jaunieši 15+ un 8 pieaugušie vecāku žūrijā. Ir liels prieks, ka žūrijas ekspertu skaits katru gadu palielinās.
Pasākumā piedalījās īpašie viesi no Smiltenes vidusskolas - Jānis Vahers no 5.b klases, Jasmīna Pakalne un Samanta Zariņa no 5.d klases, kuri bija uzrādījuši labākos rezultātus Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības 1.kārtā Smiltenes Bērnu bibliotēkā un tika izvirzīti uz 2.kārtu reģionālā līmenī. Šie skolēni skaļi lasīja fragmentus no žūrijas kolekcijas grāmatām, savukārt ekspertiem bija jāpierāda, ka grāmatas patiešām ir rūpīgi izlasījuši un zina, no kuras grāmatas tiek lasīts attiecīgais fragments. Pēc šī uzdevuma nebija vairs šaubu – eksperti ir savu uzdevumu augstumos un fragmentus atpazina.
Tā kā visas Latvijas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017” rezultāti vēl nebija zināmi, pasākuma laikā notika balsošana, lai noskaidrotu, kuras ir vislabāk novērtētās grāmatas tieši Smiltenes Bērnu bibliotēkas ekspertu vidū. Visvairāk balsu saņēma grāmatas: Ķ.Kasparavičs “Īsi stāstiņi par lietām”, L.Stumbre “Pūcīte ar zeltainajām acīm”, Ž.Kuponss “Uzrodas Flata kungs”, E.Ibotsone “Ceļojums uz Amazoni”, Z.Saga “Meitene tīmeklī dodas turnejā” un E.Dors “Mums neredzamā gaisma”.
Muzikālu priekšnesumu sniedza programmas “Erasmus+” brīvprātīgās Mariam Tlashadze no Gruzijas un Lucie Horau no Francijas. Pasākuma izskaņā katrs dalībnieks saņēma pateicības balviņas. Tiek novērtēta ikviena dalībnieka interese, pacietība un vēlme iesaistīties.

Vēlam ikvienam uzturēt sevī lasītprieku un iesaistīties žūrijas pasākumos arī turpmāk!

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana